Get Adobe Flash player
Aterpor Dolgu, EPS’den yapılmış tavan ve döşeme elemanıdır. Malzeme yapısı ile binaların statik yükünü hafifletir.
 
Katlar arasında ısı ve darbe sesi yalıtımı sağlar. Aterpor Dolgu, hem en hafif, hem de en yüksek ısı yalıtımı sunan kat arası dolgu malzemesidir. Binaların kiriş, kolon ve tablalarında 3:1 oranında yük hafiflemesi sağladığından bina maliyetini azaltır. Ayrıca deprem sırasında meydana gelen sarsıntıların bina üzerindeki yıkıcı etkisini en aza indirir. 
 

Aterpor Dolgu hafif olduğundan montajı çok kolaydır, inşaat alanında kolaylıkla kesilebilir.  Ayrıca alternatif asmolen metodlarına göre kırılma riski olmadığı için beton kullanımını arttırma riski yoktur.  


İzotermit EPS Dolgu, tavanda ve tabanda hem yüksek ısı, hem de darbe sesi yalıtımına sahip kompozit bir döşeme elemanıdır.  İzotermit EPS Dolgu yapının daha hafif olmasını sağlayarak binalarınızın yükünü azaltmaktadır.  

EPS ve Bimsten oluşan bir yapısı vardır. EPS, petrolden elde edilen organik bir madde olup içinde %98 durgun hava bulundurmasıyla malzemeye çok yüksek ısı ve darbe sesi yalıtımı özelliği vermektedir. Bims ise volkanizma sonucu oluşan, kristalize, birbirinden bağımsız, gözenekli, süngerimsi, fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı doğal bir kayaçtır.

Özellikleri

1. Yapıların kiriş, kolon ve tablalarında yük hafiflemesi meydana getirdiğinden yapı maliyetini azaltır.
2. Bimsin doğal yapısı sayesinde binaların rutubetlenmesini engeller.
3. Deprem sırasında meydana gelen sarsıntıların bina üzerindeki yıkıcı etkisini en aza indirir.
4. Yangın yönetmeliğine uygun tasarlanmıştır.
5. Hızlı ve kolay montaj yapılmaktadır.
6. İzotermit EPS Dolgu ürünümüz Türk Patent Enstitüsü’nde tescillidir.